Kővágóörs
– „…én már Jézusnak ajándékoztam életem. Őt szeretem mindenkinél jobban.”
„És eljegyezlek magamnak örökre, eljegyezlek magamnak igazsággal és törvénnyel, jósággal és szeretettel, eljegyezlek magamnak hűséggel, és ismerni fogod az Urat.” (Oz 2,21-22)
Bódi Mária Magdolna 1921. augusztus 8-án született Szigligeten, szegény uradalmi cseléd szülők gyermekeként. Nehéz szociális helyzete miatt családjának sokat kellett költöznie, így a Balaton-felvidék számos településén laktak.
Magdi családjával 1922. április 1-jén Balatonszepezdről Kővágóörsre költözött. A szülei itt szegődtek el egy jómódú gazdához. Közel egy évig álltak itt szolgálatban, majd 1923. április 1-jén továbbköltöztek Köveskálra.
A bérmálás szentségét Magdinak 1931. április 26-án Rott Nándor veszprémi püspök szolgáltatta ki Kővágóörsön. Magdi a Teréz bérmanevet kapta.
Magdi rövid, de teljes és példamutató életében Isten szeretetét közvetítette az elesettek, betegek, gyermekek és rászorulók felé.
1945. március 23-án halt meg, amikor egy szovjet katona erőszakos közeledését követően Jézusnak tett tisztasági fogadalma védelmében életét áldozta.
A cselédsorból származó munkáslányt 2025. szeptember 6-án XIV. Leó pápa megbízásából Erdő Péter bíboros avatta boldoggá Veszprémben.
Magdi tizenhét évesen úgy érezte, Isten, akinek szemlélésében elmerült a Máma-pusztai naplementék magányában, és akit egyre jobban megismert a lelkigyakorlatok alatt, most még többre hívja őt: arra, hogy egészen neki szentelje életét. Szeretett volna szerzetesnő lenni, de törvénytelen származása miatt az akkori egyházjogi szabályok azt nem tették lehetővé.
„Magdinak valóban problémája volt, hogy ne tessék senkinek – emlékszik vissza József atya. – Ebben már, aggályosság nélkül, hűtlenséget látott Krisztussal szemben. Egyedül neki akart tetszeni. Mindez csak belsőleg okozott nehézséget, külső megjelenése, modora, szerénysége, ekkor is a szűzi tisztaság egészen különleges fényét árasztotta mindenkire.”
(Részlet P. Temesi József S.J.: Tanúságtétel liliommal, vérrel c. könyvéből)

