Balatonfűzfő

Akit Isten segít, az minden körülmények között megállja a helyét. Egyedül Istennek köszönhetem én is, hogy hű maradhattam hozzá.”
„Kérlek tehát benneteket, testvérek, Isten irgalmasságára, hogy adjátok testeteket élő, szent, Istennek tetsző áldozatul.” (Róm 12,1)

Bódi Mária Magdolna 1921. augusztus 8-án született Szigligeten, szegény uradalmi cseléd szülők gyermekeként.
1936-ban, 1937-ben és 1938-ban Balatonfűzfőn lelkigyakorlaton vett részt. Az 1938. február 20-27-ig tartó lelkigyakorlat hatására meglátta a világos utat, amelyet választania kell, hogy szorosan lehessen együtt Jézusával. Szerzetesnő szeretett volna lenni. Ebben az évben kezdett el a balatonfűzfői Szívgárdában segíteni.
1941. október 26-án, Krisztus Király ünnepén a Jézus Szíve-templomban örök szüzességi magánfogadalmat tett.
Magdi rövid, de teljes és példamutató életében Isten szeretetét közvetítette az elesettek, betegek, gyermekek és rászorulók felé.
1945. március 23-án halt meg, amikor egy szovjet katona erőszakos közeledését követően Jézusnak tett tisztasági fogadalma védelmében életét áldozta.
A cselédsorból származó munkáslányt 2025. szeptember 6-án XIV. Leó pápa megbízásából Erdő Péter bíboros avatta boldoggá Veszprémben.

„1941. október 26-án, Krisztus Király ünnepén, Magdi az oltár elé térdelt életáldozatával. Visszavonhatatlanul Királya kezébe tette a szűztiszta élet örök fogadalmát. Talán különösnek látszik, hogy egy leány szívének középpontjává lesz Krisztus Király valósága. Ez Szent Ignác lelkigyakorlatának igen mély hatása Magdi lelkére.
Huszadik életévét betöltötte. Dolgozó leány volt, gyári munkás, és nem meggondolatlan gyermek. Jól ismerte az élet fény- és árnyoldalát egyaránt. Nem volt elfogult rajongó. Tudta, hogy Isten szent terve valósul meg a keresztény házasságban is.
– Milyen szép lehet – mondta egyszer nekem – szívem alatt hordani valakit, aki rám hasonlítana és enyém lenne. De az Úr Jézusért érdemes ezt is feláldozni…”

(P. Temesi József S.J.: Tanúságtétel liliommal, vérrel c. könyve alapján)